Inni o mnie„Marzena Marczewska to profesjonalizm (wielokrotnie potwierdzony), wrażliwość (zdecydowanie ponadprzeciętna), niezależność myśli i ocen (uporczywa i odporna na manipulację), skuteczność (gwarantowana). Naprawdę, warto jej zaufać!”

dr hab.  Janusz Detka prof. UJK

dziekan Wydziału Humanistycznego

Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

 

 

 

 

 

 

„Chciałbym rekomendować Państwu kandydaturę pani Marzeny Marczewskiej. To wspaniała, energiczna i mądra kobieta, niezwykle zaangażowana w sprawy regionu, zwłaszcza – z racji pełnionego zawodu – w kwestie związane z edukacją i kształceniem młodego pokolenia mieszkańców województwa.”

Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

 

 

„W polityce nie ma przyjaciół” – słysząc to zdanie protestuję mówiąc: są wyjątki! Takim wyjątkiem dla mnie jest Marzena Marczewska. Poznaliśmy się kilka lat temu i od tamtego momentu współdziałamy. Marzena Marczewska jest osobą niezwykle komunikatywną, bezpośrednią, pełną optymizmu, posiadającą ogromne poczucie humoru i dystans do siebie. Szanuje i lubi ludzi, zawsze słucha i potrafi wyciągać wnioski. Jest konsekwentna, szybko się uczy i we wszystko wkłada serce. Głos oddany na Marzenę Marczewską to najlepszy wybór.”

Marek Materek, współpracownik, Prezydent Starachowic

 

 

„Odpowiedzialna za to, co robi.”

prof. dr hab. Wiesław Caban
(UJK Kielce)

 

 

 

„Otwarta na pomysły i inicjatywy, konsekwentna i uparta w ich realizacji, pełna energii, pasji i pozytywnej wrażliwości. Marzena Marczewska to jedna z najbardziej inteligentnych kobiet, jakie poznałam”.

dr hab. Lidia Michalska-Bracha prof. UJK,
Prodziekan ds. naukowych Wydziału Humanistycznego UJK

 

„Niewyczerpane źródło świetnych pomysłów, idealny kompan do długich nocnych dyskusji (nie tylko o językoznawstwie). Ma chyba w sobie coś z mężczyzny, bo idealnie rozumie nie tylko kobiety, ale i mężczyzn właśnie.”

dr Alicja Gałczyńska (Instytut Dziennikarstwa i Informacji UJK)

 

 

„Wulkan energii i siła spokoju, ale raczej wulkan”.

Barbara Twardowska, przyjaciółka

 

 

 

„Wśród wielu przymiotów i aktywności Marzeny Marczewskiej zabrakło jeszcze czegoś – autentycznej troski i działań na rzecz zapobiegania bezdomności i pomocy bezdomnym zwierzętom. Marzenę poznałam 5 lat temu. Dzięki takim ludziom jak Ona urzeczywistniło się moje marzenie. W małej świętokrzyskiej wiosce udało się dla potrzebujących pomocy czworonogom założyć Przytulisko dla bezdomnych zwierząt ze statusem Schroniska. Marzena nigdy nie oczekiwała poklasku i pochwał, skromnie robi swoje, tak zwyczajnie od serca. Niech to dobro, które czyni „braciom mniejszym”, wróci do Niej w postaci głosu oddanego w wyborach samorządowych 2018 r.”
Magda – Schronisko/Przytulisko dla bezdomnych zwierząt „Psy Pani Magdy”

 

„Ludzie piszą różne rzeczy, czasami niezauważone, pominięte. Ludzie mówią różne rzeczy i czasami nikt ich nie słyszy, nie mówiąc już o słuchaniu. A Marzena czyta i słucha! A poza tym zawsze można na nią liczyć.”

 

Inez Romaniec, przyjaciółka, współpracowniczka

 

„Poszukuje rozwiązań, a nie winnych. Dla niej każdy problem to rozwiązanie do odnalezienia – działa odważnie, dynamicznie, skutecznie. Szanuje ludzi, potrafi słuchać, rozmawiać, negocjować. Pracowita, radosna. Ma wspaniałe poczucie humoru, błyskotliwie mówi, świetnie pisze (nie tylko po polsku).
Znam Marzenę od wielu lat – prywatnie i w życiu zawodowym. Jako magister, później doktor, pani dziekan i dyrektor ZAWSZE BYŁA SOBĄ.Ta osoba łączy to, co w kobiecości i męskości najlepsze …i nie mam na myśli seksapilu ;-)
Marzena ma klasę. Można i warto jej ufać.”

dr Katarzyna Chmielewska (IFP UJK Kielce)

 

 

 

„Marzenka? Fantastyczny umysł, świetne pióro, wspaniały charakter.”

Justyna Żukowska, dziennikarka

 

 

„Choć to nie wszystkim przypadnie do gustu: jedna z bardzo niewielu w kieleckim środowisku akademickim osób, która prawdziwą wiarę w swoich studentów popiera także czynami.
Wiem coś o tym – najpierw jako student, później jako współpracownik w Instytucie Filologii Polskiej. Zdobyte pod skrzydłami Pani Dyrektor Marczewskiej doświadczenie procentuje w moim rozwoju zawodowym cały czas. Dozgonna wdzięczność za wiarę w ludzi, odwagę w walce o nich, niestandardowe – prawdziwie akademickie zajęcia i wieczny optymizm!
Trzymam kciuki za powodzenie kolejnego projektu!”

Maciej Barański, manager komunikacji marketingowej w MAC S.A.,

 

Jej podpis i pismo mówią same za siebie:

 • bardzo dynamiczna, zaradna i operatywna
 • angażująca się w sprawy grupy
 • potrafiąca znaleźć się w każdej sytuacji, otwarta, elastyczna, słucha innych (człowiek dialogu i równości)
 • zdecydowanie dążąca do celu, skupiona na konkretnych osiągnięciach i drodze do celu
 • osobowość ekstrawertyka ceniącego radość i piękno życia (silna osobowość uzewnętrzniająca autentyczne emocje)
 • ceniąca dobre kontakty międzyludzkie (nie kosztem sprawy – nie chadza „w układach”)
 • osoba łącząca kreatywność, poczucie realizmu i fantazję
 • znakomicie nadaje się na odpowiedzialnego ludzkiego szefa-współpracownika zespołu
 • uczciwa, z naturalnym pozytywnym nastawieniem
 • człowiek honoru z mocną osobowością, nastawieniem na rozwój i współpracę grupy
 • działa celowo, w sposób pełen elegancji, kultury, ale i bezpośredniości.

„…SKUTECZNIE” to hasło tylko jedno z haseł znakomicie portretujących Marzenę Marczewską.

Znam ją…? Pismo ręczne nie kłamie, ekspertowi może dać więcej informacji, niż chciałoby się  ujawnić :-).

Po analizie pisma – ja stawiam na Marzenę, Marzenę polecam.

dr Katarzyna Chmielewska
ekspert sądowy w dziedzinie pismoznawstwa (potocznie nazywanej „grafologią”)
http://centrum-legat.pl/

 

 

„Marzena to człowiek wielkiego serca, kocha ludzi. Przede wszystkim jest dobra i życzliwa, można jej zawsze ufać. Wszechstronnie uzdolniona. Nie ma rzeczy czy problemu, z którym sobie by nie poradziła. Patrzy optymistycznie w przyszłość.
Jest energiczna, zawsze działa i motywuje innych do działania. Dąży do wytyczonego celu. Cokolwiek zaczyna, to kończy. Szuka rozwiązań i je znajduje. Świetna organizatorka.
Jestem dumna, że mogę zaliczać się do grona jej przyjaciół. Znamy się już 36 lat i wiem, że zawsze mogłam i mogę na nią liczyć”.

Beata Kita-Kozieł, przyjaciółka

 

 

„Dr hab. Marzena Marczewska to wykładowca, który z pasją przekazuje wiedzę swoim studentom. Mocno angażuje się w sprawy studenckie, dlatego też cieszy się dużym szacunkiem i zaufaniem rzeszy żaków. Śmiało można mówić o niej jako o rzeczniku młodych ludzi, który każdą sprawę traktuje indywidualnie i priorytetowo. Marzena Marczewska to nie tylko świetny naukowiec, pedagog, ale przede wszystkim człowiek, z ludźmi i dla ludzi.”

Aleksandra Sutowicz, była studentka

 

„Poznałyśmy się w Sejmiku Wojewódzkim. Marzena zawsze była dociekliwa, zawsze chciała mieć przekonanie, że to, za czym głosuje, jest słuszne społecznie. Bardzo Ją cenię.”

Jolanta Kręcka